Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Czym jest Sudety MTB Challenge?

Wyścigi etapowe MTB to stosunkowa młoda dyscyplina – najstarsze z nich zaczęto rozgrywać w połowie lat 90. ubiegłego wieku. Nasz wyścig miał swoją premierową edycję w 2004 roku (w tym samym roku wystartował Cape Epic) i był jedną z pierwszych tego typu imprez w tej części globu. Od tamtej pory setki zawodników z całego świata, włączając w to zawodowców, takich jak np. Mistrz Olimpijski Bart Brentjens, podjęła wyzwanie rzucone im przez Sudety. Ten wyścig stał się jedną z najbardziej międzynarodowych cyklicznych wydarzeń sportowych w naszym kraju.  

_O5B1685

Sudety MTB Challenge to sześciodniowy wyścig etapowy (od 24 do 29 lipca 2016), rozpoczynający się prologiem. Mniej doświadczeni zawodnicy mogą też startować na skróconym dystansie (2 etapy + prolog). W 2016 roku wystartujemy ze Stroni Śląskich, a zawodnicy najdłuższego dystansu CLASSIC na drodze do Karpacza, w którym usytuowana jest meta wyścigu, pokonają dystans 380 km i 11350 metrów pionowej wspinaczki. Najdłuższy, przedostatni etap liczący 90 km i niespełna 2800m przewyższeń będzie na pewno jednym z bardziej epickich doznań, jakich może doświadczyć maratończyk.  

EZ3A4832

Trasa prowadzi przez Polską i Czeską część Sudetów. Są one najwyższym pasmem górskim Czech, a najwyższy ich najwyższy szczyt – Śnieżka, wznosi się na 1602 m n.p.m. Być może nie jest to wynik „alpejski” ale trzeba pamiętać, że naszą górę można w całości pokonać na rowerze. Jak zwykle trasa całego wyścigu będzie usiana wymagającymi podjazdami, szalonymi zjazdami , hipnotyzującymi singletrackami i oczywiście niezwykłymi widokami.

                 _O0C9661

Dwa dni po zakończeniu Sudety MTB Challenge – 31 lipca (w niedzielę) zapraszamy wszystkich na kultowy Karpacz MTB Marathon. Najbardziej epicki z jednodniowych maratonów MTB w Polsce wraca na scenę!