Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
27-31.072020
CZAS DO STARTU:

Etap 2: Tour de Stronie Śląskie

Dzisiejszy, drugi etap Sudety MTB Challenge to klasyczna, znana z poprzednich edycji pętla wokół Stroni Śląskich. Długie wydolnościowe podjazdy, szybkie, podobne do beskidzkich zjazdy, strome sekcje w górę i niezwykle upajający odcinek ośmiokilometrowego szlaku granicznego ze wszystkim, co w Sudetach najlepsze.

001_etap_II_18K8463


Pomimo obfitych opadów szlak był w zdecydowanej części przejezdny pozwalał w pełni cieszyć się wąską na 30 cm ścieżką pełną korzennych progów, ciasnych zakrętów uzupełnionych dającymi mnóstwo satysfakcji zjazdami. Jak ktoś miał ochotę nie patrzył na zegarek mógł nawet posmakować wspaniałych borówek. A to jedynie dobry aperitif przed kolejnym dniem, gdzie podobnego odcinka będzie dla wielu aż nadto.

061_etap_II_18K8699

Scenariusz etapu niczym z filmów grozy. Mglisty, zimny początek, długie wspinaczki zamglonymi stokówkami do stóp Śnieżnika, krople wody wyczuwalne w powietrzu i wspaniałe słońce podczas dojazdu na metę. 
W klasyfikacji indywidualnej ponownie najlepszy okazał się Duńczyk Erik Aagaard przed Dariuszem Porosiem i Szwajcarem Nicolasem Jaszkowskim. 
Można powiedzieć, że zaskoczenia nie był w klasyfikacji zespołów, gdzie po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanęli Igor Gordienko i Andrey Dianov. 


Jutro dla wielu crème de la crème tego wyścigu.

Wyniki etapu:
– Solo Classic Open 
– 
Solo Classic Category 
– 
Team Classic Open 
– 
Team Classic Category 
– 
Solo Mega Open 
– 
Solo Mega Category

Klasyfikacja generalna:
– Solo 
– 
Man 
– 
Masters 
– 
Masters 100 
– 
Mix 
– 
Woman