Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
29.07-02.08.2019
CZAS DO STARTU:

Challenge rozkręcił się na dobre!

Po wczorajszej solidnej rozgrzewce na prologu, dziś na kolarzy do pokonania czekało prawie: 70km i 47km odpowiednio dla dystansu CLASSIC i MEGA. Areną zmagań były dziś szlaki zlokalizowane wokół Stronia Śląskiego, w tym długi i wymagający single track na granicy Polsko-Czeskiej. Warunki idealne do ścigania – słonecznie, dość wysoka temperatura i delikatne podmuchy wiatru.

Zwycięzca wczorajszego prologu na dystansie CLASSIC – Erik Aagaard (TEAM RASK CYKLER) rozkręcił rywalizację dość wczesnym atakiem, który dał mu 30-40 sekund przewagi nad resztą grupy na ok 7-8km. Duńczyk zameldował się na "kresce" jako pierwszy z kategorii SOLO, co nie oznacza, że był najszybszym zawodnikiem na trasie (o tym poniżej). Drugie miejsce dla Sönke Wegnera (WORLD OF MTB / GIANT GERMANY) a trzecie dla Włocha Federico Rossiego (CINGOLANI BIKESHOP). Drugie z rzędu zwycięstwo w rywalizacji kobiet dla Kanadyjki Sonyi Looney (FREAKSHOW SCOTT), która spędziła na trasie 04:11:55. Sandra Backman (SINGLETRACK SISTERS RACE TEAM) zajęła drugie miejsce a Marta Gogolewska (MERX TEAM WĄGROWIEC) uzupełniła podium. 

W rywalizacji męskich drużyn na dystansie CLASSIC pierwsze miejsce dla WILLIER FORCE z Belgii (Bram Cools i Mathias Coolstermans), którzy byli dziś dwoma najszybszymi zawodnikami na trasie . Około minutę za zwycięzcami zameldowała się druga drużyna na mecie AEON SCOTT - LOYALTY POINT (Igor Gordienko i Andrey Dianov) z Rosji. Trzecie miejsce dla polskiej ekipy MITUTOYO AZS WRATISLAVIA MTB TEAM (Dariusz Poroś i Łukasz Klimaszewski).

Jedyna drużyna damska na dystansie CLASSIC, CINGOLANI WOMAN TEAM (Daniela Stefanelli i Nadia Pasqualini) spędziły dziś na trasie 04:09:37, co pozwoliło im na ulokowanie się w środku stawki klasyfikacji generalnej wszystkich drużyn! W miksach kolejne zwycięstwo dla rosyjskiego CORTO TEAM (Seda Genavtseva i Ivan Grenavtsev). Drugie dla Belgów z CRANKBROTHERSRACINGTEAM (Peter Verbeurgt i Sara Michielsens) a trzecie dla innej belgiskiej ekipy ECHATLON (Reinout de Mey i Terry Fremineur). 

W rywalizacji na dystansie MEGA zwycięstwo w kategorii mężczyzn dla Jeffreya Goethalsa (BEACHBIKERS), drugie miejsce dla Piotra Niewieczerzala (CK SÄVAST) a podium uzupełnia Grzegorz Kołodzik (KLIF MTB TEAM). Lenka Fridrichova (GHOST TEAM), podobnie jak wczoraj, wygrała rywalizację w kategorii kobiet, zajmując tym samym 9. miejsce open! Druga była dziś Dominika Smyk (GOGOL MTB TEAM WĄGROWIEC) a trzecia Brigit Wauters (BEACHBIKERS). 

W rywalizacji drużyn MIX, tak jak poprzedniego dnia, jako pierwsi na mecie zameldowała się amerykańsko-niemiecka para JANDN (Joshua Moore i Nina Moore), wyprzedzajac Belgów z TEAM EPIC (Sam Van Rossom i Esther Bekkers) oraz Kibolski KS (Przemysław Kubiak i Małgorzata Kaczmarek). Jedyna drużyna rywalizująca w MEGA w kategorii męskiej, Xbox Bike Team (Sławomir Gerek i Łukasz Witkowski), spędziła na trasie pierwszego etapu 04:04:16.

Jutro peleton opuszcza Stronie Śląskie i udaje się na północ, by zakończyć etap w Bardo. Do pokonania będzie 60km dla dystansu CLASSIC i 12 km mniej dla dystansu MEGA. 

Wyniki