Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
27-31.072020
CZAS DO STARTU:

13. Sudety MTB Challenge przechodzi do historii

13 edycja Sudety MTB Challenge przeszła do historii. Jak każda z poprzednich, zapisała się na jej kartach czymś wyjątkowym . Rozpoczęło się od prologu rozgrywanego w nowej formule, w której zawodnicy ścigali się nie na kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrach, lecz do pokonania mieli jedną krótką i wymagającą pętlę XC.

Pierwszy, transferowy  etap miał wkręcić zawodników na obroty i na jego trasie właściwe emocje zaczęły się dopiero po wjechaniu w Masyw Śnieżnika. W kolejnym dniu Stronie Śląskie dały Wam to co najlepszego mają do zaoferowania pod względem tras MTB - m.in zjazd czerwonym szlakiem ze Śnieżnika, czy też borówkowy singiel. Trzeci etap to, można powiedzieć, creme de la creme Sudety MTB Challenge czyli singiel graniczny, który wycisnął z zawodników siódme poty. Mimo, że ten segment dał się Wam po stokroć we znaki, to na mecie rozmowom na jego temat nie było końca. Wiemy, że jest to jedna z niewielu (o ile nie jedyna) okazji w Europie, by przejechać się na rowerze tego typu trasą, dlatego z pewnością ta ścieżka pozostanie z nami podczas kolejnych edycji Challenge. Ten królewski etap był też jedynym, który został rozegrany przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Etap czwarty, najkrótszy, to z pewnością nie był łatwy - głównie ze względu na warunki atmosferyczne, jakie panowały na jego trasie. Hektolitry wody lały się z nieba jak z cebra. Podobnie jak podczas ostatniego etapu z metą w Kudowie Zdroju, który przywitał nas ulewą, jakiej chyba jeszcze nigdy w życiu nie przeżyliśmy. Niemniej jednak silna wola, chęć ukończenia wyścigu i zdobycia koszulki finishera spowodowały, że każdy kto tego dnia stanął do startu, dojechał do mety (nie zanotowaliśmy żadnych DNF’ów!).


048_etap_V_18K1387


Indywidualnym zwycięzcom okazał się Duńczyk Erik Aagaard, który mimo późniejszych chwil słabości, nie oddał prowadzenia wypracowanego na pierwszych etapach. Wśród kobiet najsilniejsza okazała się Monika Wrona. W klasyfikacji drużynowej od początku do końca brylowała rosyjska ekipa AEON - LOYALTY POINT RACING TEAM POWERED BY HOTEL ZAMEK RYN. W klasyfikacji drużynowej pań jako jedyne wyzwanie startu w Sudety MTB Challenge podjęły  Włoszki z CINGOLANI WOMAN TEAM. W Mixach na najwyższym stopniu podium stanęli Łotysze z VELOPROFS.LV, w Mastersach CINGOLANI MASTERS TEAM (Włochy) a w Masters 100 Czesi z CANNONDALE REDPOINT TEAM.

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników! Odwaliliście kawał dobrej roboty!



054_etap_V_O5B4609

Już wkrótce pojawią się informacje na temat kolejnej edycji. Zapowiada się na prawdę "grubo". Śledźcie nasze media. Pierwsze informacje już bardzo, bardzo niedługo!

Końcowa klasyfikacja generalna:

Classic

Solo

Man

Masters

Masters 100

Mix

Woman

Mega

Solo